...czyli o tym jak na stare lata zostałem szermierzem
Kategorie: Wszystkie | Film | Historia | Luźne gadanie | Postaci | Sport | Sprzęt | Szermierka | Treningi
RSS
poniedziałek, 06 grudnia 2010
sobota, 27 listopada 2010

Dawno mnie tu nie było, a to z powodu wielu zajęć. Ale teraz wracam z apelem:

 

Zagłosujmy na Magdalenę Piekarską w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2010 roku!


Głosy można oddawać od 26 listopada na stronie internetowej http://www.mistrzowiesport u.pl/

Magda jest srebrną medalistką Mistrzostw Europy w szpadzie. Zdobyła też zloty medal drużynowo.

Ponadto w rankingu Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE) Magda w chwili obecnej z dorobkiem 222 punktów zajmuje trzecie miejsce w światowym rankingu szpadzistek. W ciągu 12 miesięcy podskoczyła w rankingu o 29 miejsc!

Profil szpadzistki:

http://www.sports.pl/Mistr zowie-Sportu/Magdalena-Pie karska-nominowana-w-Plebiscycie-na-10-Najlepszych-Sportowcow-Polski-2010,artykul,92844,1,1001.html

sobota, 02 października 2010
wtorek, 28 września 2010

Kilka fot z trzeciego pleneru Poznańskiej Grupy Fechtunku Salut.

 

poniedziałek, 27 września 2010

Zdecydowałem: dołączam do Poznańskiej Grupy Fechtunku „Salut”. A jestem tak skonstruowany, że jak już postanowię się w coś zaangażować, to nie robię tego ani ostrożnie, ani powoli, tylko – szable w dłoń i hajda! Z tego też powodu byłem ostatnio ciut zajęty, między innymi opracowywaniem strony internetowej (www.salut.poznan.pl) i innymi związanymi z tym rzeczami.

Pomyśleć tylko, jak to się wszystko ułożyło… Kiedy rok temu okupiłem się w sprzęt szermierczy, byłem zdecydowany rozpocząć ćwiczenia za wszelką cenę, chociaż nie rysowało się to różowo. Ot, raz na ruski miesiąc wpadał Kurt, który pokazywał mi parę sztuczek, po czym znikał. Zebrałem wokół siebie grupkę ludzi, których zaraziłem bakcylem szermierki i usiłowałem wyuczyć paru podstaw. I te moje wysiłki, co mnie cieszy, na marne nie poszły. Dziś wszyscy lądujemy w Salucie, mamy sprzęt na początek i – co ważniejsze – mocno zaszczepioną chęć nauki fechtunku. I ucieszeni tym, że będzie ona profesjonalna.

wtorek, 21 września 2010

Sporo się dzieje i trochę mam mało czasu ostatnio. Jak już pisałem wcześniej, organizuje się w Poznaniu Grupa Fechtunku Salut, do której wraz z chłopakami mam zamiar dołączyć. Troszkę się w to angażuję, stąd też zaniedbania na blogu.

Jak się rzecz cała wyklaruje i uspokoi, dam większą relację.

Bolko i ja na plenerowym treningu Salutu

niedziela, 19 września 2010

Na sobotni trening (relacja wkrótce) Staszek przytargał nowiuśkie szable husarskie. Ech, będzie się działo, jak tylko zbroja do mnie dojdzie!

Szabla i palcat

Na zdjęciu jest także palcat do nauki szermierki ciężką szablą. O palcatach też wkrótce coż napiszę.

czwartek, 16 września 2010

W najbliższą sobotę, 18 września, o godzinie 16.00 rozpocznie się kolejny trening plenerowy poznańskiego Salutu. Miejsce - Park Cytadela, Łąka Sportowa pod pomnikiem dzwonu (mapa tutaj).

Trening będzie miał charakter rekreacyjny. Każdy chętny będzie mógł poznać podstawy walki szablą i szpadą. Należy zabrać ze sobą strój sportowy, odpowiednie obuwie i rękawiczkę (jakąkolwiek, byle pięciopalczastą).

Zapraszam w imieniu Staszka (i swoim)!

Plener

wtorek, 14 września 2010
poniedziałek, 13 września 2010

Wstawiam kilka zdjęć z sobotniego treningu plenerowego.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6